Murat EREN

Kaymakam

Murat EREN 1975 yılında Tekirdağ'da doğdu. İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrenimini sırasıyla Tekirdağ Cafer Tayyar İlk Okulu, Tekirdağ 50. Yıl Ortaokulu ve Tekirdağ Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümünde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun oldu.

Askerlik hizmetini Denizli/Buldan Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı olarak tamamladı. Askerlikten sonra aile işletmesinde çalıştı.

Ağustos 2006 tarihinde Tekirdağ Kaymakam Adayı olarak memuriyete başlayan Eren sırasıyla; Valilik İl Stajı, Burdur Teftiş Stajı, Gümüşova Kaymakam Refikliği, Halkapınar Kaymakam Vekilliği ve Manchester Üniversitesinde 1 yıl dil eğitiminde ve belirlenmiş olan İngiliz Kamu İdareleri ve bazı özel kuruluşlarında incelemelerde bulundu.

Kasım 2008 de 93. dönem Kaymakamlık Kursuna davet edildi ve üstün başarı derecesi ile bitirdi. Kaymakam adaylığı dönemi boyunca dönem temsilciliği görevini yürüttü. Mart 2009 dan Eylül 2011'e kadar Giresun'un Çanakçı İlçesinde bu tarihten Ağustos 2013 tarihine kadar Tunceli'nin Hozat ilçesinde ve Erzurum/Narman Kaymakamı olarak görev yaptı.2011 yılında "Yerel Yönetimler" alanında Yüksek Lisans yaptı. 2017 Yılında bir ay süreyle Japon Kalkınma Ajansı ve İçişleri Bakanlığı arasındaki işbirliği sonucu Japonya’nın Hokkaido Bölgesinde kalkınma alanında incelemelerde bulundu.

16.12.2016 Tarihinden itibaren Kırklareli/Pınarhisar Kaymakamı olarak görev yapmakta olan Eren 2017-2018 yılları arasında Kırklareli Vali Yardımcılığını, 2018 yılında Büyükkarıştıran OSB Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüş olup, 17.01.2019 tarihinden itibaren Üniversitemiz Genel Sekreterliği görevini de vekaleten yürütmektedir. Genel Sekreter V. Kaymakam Murat EREN evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Murat EREN

murateren@nku.edu.tr